בשל מגיפת הקורונה: בסניף "יד שרה" בבאר שבע נוצר מחסור בציוד נשימתי מציל חיים, כמו מכשירי הנשמה, מיכלי חמצן ומחוללי חמצן. במשך שנה פונים אל מחלקה להשאלת ציוד רפואי-שיקומי בסניף כ-50 אלף אנשים.
נוכח המחסור פתח השבוע הסניף הבאר-שבעי של "יד שרה" במבצע התרמה שמטרתו היא רכישת אותם מכשירים. היעד המיידי הוא גיוס של 50 אלף שקל לרכישת ציוד ההנשמה.
מכונת הנשמהמכונת הנשמה
מכונת הנשמה
(צילום: shutterstock)
"עשרות אלפים פונים אלינו במשך השנה להשאלת ציוד רפואי שיקומי", סיפר מנכ"ל הסניף, מיכאל בנסון למיינט באר-שבע, "שאיפתנו היא להימנע מלהשיב ריקם אפילו פנייה אחת. המילים 'אין לנו' לא כלולות באוצר המילים שלנו, אך בימי חירום אלה אנחנו עלולים לעמוד בפני בעיה קשה, במיוחד של ציוד נשימה הנדרש ביותר. בפני אתגר כזה אין זו הדרך שלנו לעמוד בצד. ישראל ערבים זה לזה. כל תורם ותורמת יוכלו לראות עצמם כשותפים בהצלת חיים של הנזקקים. המציל נפש אחת מישראל, מקיים עולם מלא".
בניין יד שרה בבאר שבעבניין יד שרה בבאר שבע
בניין יד שרה בבאר שבע
(צילום: הרצל יוסף)
גיוס הכספים בסניף "יד שרה" בבאר-שבע הוא במסגרת קמפיין ארצי של "יד שרה" למימון ציוד נשימתי, הכולל בין השאר 50 מכונות הנשמה בעלות של 15 אלף שקל לכל יחידה, 5,000 מחוללי חמצן בעלות של 3,600 שקל ליחידה ו- 1,000 יחידות של אשפוז בית בעלות של 14,600 שקל לכל יחידה.
ניתן לתרום באמצעות הטלפון שמספרו 6444*.