מרטין סקורסזה נחשב לאחד הבמאים המשפיעים והבולטים ביותר בתעשיית הקולנוע, ובמיוחד בבימוי סרטי פשע מקוריים. יש שיגידו כי סרטיו שערורייתיים, בעוד אחרים יטענו כי סרטיו הם יצירת אמנות מלוטשת ומתוחכמת. סקורסזה נולד בארה"ב ב-17 בנובמבר 1942, וכבר בילדותו החל לגבש חזון ויזואלי יוצא דופן הבא לידי ביטוי במגוון סרטים שהפיק וביים.
סקורסזה הוא במאי, עורך ומפיק קולנוע, עד כה זכה בפרס האוסקר, בפרס גלובוס הזהב ובפרס אמי. בין סרטיו המוכרים ניתן למנות את "נהג מונית", "השור הזועם", "החבר'ה הטובים", "פסגת הפחד", "כנופיות ניו יורק", "הזאב מוול סטריט", " השתולים" ועוד רבים אחרים.
אילוסטרציה. צילום: pixabay אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
(אילוסטרציה. צילום: pixabay )
סרטו החדש ועטור הכוכבים נקרא "האירי", זהו סרט פשע אמריקאי שנכתב ע"י סטיבן זאיליאן, סקורסזה הפיק וביים את הסרט החדש המבוסס על ספר הזיכרונות "שמעתי שאתה צובע בתים" משנת 2004. בסרט מככבים רוברט דה נירו, אל פאצ'ינו וג'ו פשי, זהו שיתוף הפעולה התשיעי בין סקורסזה ודה נירו. "האירי" הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל הקולנוע ביו יורק שהתקיים לאחרונה ב-27 בספטמבר 2019. הסרט מגולל את עלילותיו של פרנק "האירי" שיראן שעבד עבור משפחת הפשע בופלינו אחרי מלחמת העולם ה-II.
מרטין סקורסזה הפיק את סרטו החדש בשיתוף פעולה עם נטפליקס. אם אתם אוהבים סרטי פשע, ועד עלייתו לאקרנים של הסרט החדש, כדאי לכם לראות גם את סרטי הפשע – "החברה הטובים", "היו זמנים באמריקה", "הסנדק", "הבלתי נשכחים". סרטים אלה הם קלאסיקות בלתי נשכחות.
"החברה הטובים"
"החברה הטובים" (1990) בבימוי של מרטין סקורסזה הוא סרט פשע אמריקאי המבוסס על ספרו של ניקולאס פילאג'י. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר, והשחקן ג'ו פשי שהשתתף בסרט זכה בפרס שחקן המשנה. זהו אחד מסרטיו הגדולים של סקורסזה, הסרט מבוסס על מאורעות אמיתיים ועוקב אחר סיפורו של הגנגסטר הנרי היל שתכנן להצליח בגדול אך לבסוף הפך לעד מדינה.
"היו זמנים באמריקה"
אם טרם ראיתם את הסרט המדובר כדאי לכם למהר ולצפות בו. זהו סרטו האחרון של הבמאי האיטלקי המוערך סרג'יו לאונה, הסרט יצא לאקרנים ב-1984 וכיכבו בו רוברט דה נירו וג'יימס וודס. זהו סרט פשע אפי ורחב יריעה, הסרט עוקב אחר קבוצת מאפיונרים יהודים העולים לגדולה בארגון הפשע בניו יורק בשנות ה-20.
"הסנדק"
"הסנדק" הוא ללא ספק אחד מסרטי הפשע הטובים, האיכותיים והמשפיעים ביותר בכל הזמנים, הסרט בבימויו של פרנסיס פורד קופולה עוקב אחר סיפורה המרתק של משפחת קורליאונה, אחת המשפחות ששלטה במאפיה הסיציליאנית בניו יורק בין השנים 1945 עד 1950. "הסנדק" זכה בשלושה פרסי אוסקר, בהם פרס השחקן הטוב ביותר שהוענק למרלון ברנדו.
"הבלתי משוחדים"
"הבלתי משוחדים", בבימויו של בריאן דה פלמה, הוא סרט פשע דרמטי המבוסס על אוטוביוגרפיה של אליוט נס, סוכן במחלקת האוצר של ארה"ב, שהיה נחוש לעשות הכול כדי להביא למשפט את הגנגסטר אל קאפונה. בסרט מככבים שון קונרי שזכה עבור תפקידו בסרט בפרס אוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר, רוברט דה נירו וקווין קוסטנר.