לימודים אקדמיים הם מפתח כמעט הכרחי לקריירה מספקת מכל הבחינות ולחיים עם איכות אמיתית. לימודי הנדסה הם קרש קפיצה לתפקידים בתחומים שהביקוש בהם לידיים עובדות, ובעצם למוח פעיל, נמצא במגמת עלייה מתמדת. המסקנה המתבקשת משתי העובדות הנ"ל: כדאי מאוד להקדיש תשומת לב רבה לבחירה נכונה של המקום שבו תלמדו. המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון SCE, על שתי השלוחות שלה באשדוד ובבאר שבע, היא מוסד לימודים אופטימלי, וזאת בזכות 10 היתרונות המשמעותיים מאוד שמאפיינים אותה:

1. מרצים מהמובילים בתחום

הנכס היקר ביותר של מכללת סמי שמעון הוא המרצים והחוקרים שלנו. מאמצים רבים מוקדשים לאיתור אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל אחד ואחד מתחומי ההנדסה השונים - אלקטרוניקה, מחשבים, כימיה, מכונות וכו' - כשהבחירה בהם משקללת הן את הידע המקצועי, הן את יכולות ההוראה והן את הביצועים כחוקרים.
כמכללה המובילה בישראל בתחום ההנדסה, אחד המרכיבים העיקריים בחזון של SCE הוא להוות גוף מחקר משמעותי. לשם כך פועלת במסגרת המכללה רשות למחקר ולפיתוח, שגם לה חלק נכבד במשיכת המרצים הטובים ביותר בארץ בכל תחום רלוונטי. כמו כן ישנו מרכז הערכת איכות וקידום ההוראה שמשביח באופן שוטף את רמת המרצים ואת טיב הקורסים.

2. מסלולים ייחודיים

גם במסגרת לימודי התואר הראשון וגם במסגרת לימודי תואר שני בהנדסה, תוכלו לבחור מבין שלל מסלולים והתמחויות, כולל כאלה ייחודיות לנו. כך לדוגמה במסגרת הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה תוכלו להתמחות בטכנולוגיות תקשורת, ולהשתתף בקורסים כגון תקשורת לוויינים, רשתות תקשורת ועוד. הפקולטה לכימיה מציעה התמחות בטכנולוגיות מים, אחד הנושאים שעתידים להפוך לקריטיים בהמשך המאה ה-21, ודוגמה נוספת להכשרה המעמיקה שתקבלו אצלנו היא תואר שני בהנדסה ירוקה - מסלול שמשלב מדע, מודעות לסביבה, הנדסה וטכנולוגיות מתקדמות.

3. מעבדות משוכללות וכיתות שמבטיחות למידה אפקטיבית

מעבר להון האנושי ולידע יקר הערך, מושקעת מחשבה רבה גם בפן הפיזי של הלימודים. כיתות מרווחות ומטופחות שמייצרות סביבת למידה אפקטיבית הן הבסיס, ועליו מתווספות המעבדות המשוכללות שבהן מתקיימים לימודים מעשיים רבי תועלת (ראו גם סעיף 5). כמו כן הקמפוסים עצמם הם מקומות שנעים מאוד להגיע אליהם וגם לשהות בהם במשך שעות ארוכות מדי יום.

4. קשרים בינלאומיים

כחלק מהרצון של המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון להעניק לסטודנטים את מרב ההזדמנויות, היא משתתפת מזה מספר שנים בתוכנית שפיתח האיחוד האירופי. תוכנית זו, ארסמוס+ שמה, מיועדת לתמוך בהכשרת הדור הבא של המהנדסים, המדענים והחוקרים, בין אם דרך חילופי סטודנטים ובין אם באמצעות פרויקטים אחרים. SCE שותפה ב-7 תוכניות ספציפיות עם מוסדות מקבילים בגרמניה, אנגליה, ספרד, איטליה, רומניה, קפריסין ויוון.

5. לימודים מעשיים

עם כל הכבוד לידע התיאורטי יקר הערך, מהנדס איכותי הוא כזה שתוך כדי הכשרה עבר התנסויות מעשיות רבות ככל האפשר. לשם כך הוחלט במכללה לאמץ את שיטת הלימוד החדשנית Project Oriented, שמדמה סביבת עבודה אמיתית ומרגילה את הסטודנטים לחשיבה גמישה אשר מותאמת למגבלות ולנתונים שונים בשטח.
בנוסף פועל במכללה האקדמית להנדסה מכון למדע יישומי שבו מתבצעים מחקרים מתקדמים, בין השאר בשיתוף פעולה של גופים חיצוניים וחברות רלוונטיות. מחקרים אלה מהווים גם הזדמנות לפרויקטי גמר משמעותיים במיוחד עבור הסטודנטים שלנו.

6. סיכוי גבוה במיוחד להתקבל למשרות מתגמלות מאוד

הרמה הגבוהה מאוד של הלימודים במכללה פותחת עבור הבוגרים שלנו דלתות רבות, בחברות המובילות בתחומן בישראל ולמשרות מצוינות כבר עם סיום הלימודים (ולמעשה בלא מעט מקרים כבר במהלכם). גם התרומה העצומה של כל בוגר של SCE במקומות העבודה שאליהם התקבלו מסייעת לבוגרים העתידיים להשתלב בשוק העבודה, בזכות המוניטין הגבוה.
מעבר לכך, ישנו במכללה מרכז לפיתוח הקריירה שמסייע לכל סטודנט וסטודנטית לאתר את המשרות המתאימות להם ביותר וכן מפגיש בין המעסיקים הפוטנציאליים לבין הבוגרים האיכותיים.

7. שכר לימוד כמו באוניברסיטה

בחירת מקום לימודים היא גם החלטה כלכלית. שכר הלימוד האוניברסיטאי שגובה המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, ומערך המלגות הנרחב, מבטיחים עלות מינימלית. כשלוקחים בחשבון את התועלת הגבוהה כפי שפורטה בסעיפים הקודמים, התוצאה היא יחס עלות תועלת אופטימלי והחלטה משתלמת במיוחד.

8. מכינה קדם אקדמית שעוזרת לכם להתקבל למסלול המבוקש

אם הנתונים הראשוניים שלכם לא מאפשרים לכם להתקבל למסלול הלימודים שבו אתם חושקים, נשמח לעזור לכם. המכינה הקדם אקדמית מציעה 4 מסלולים שונים, הן לצעירים ולצעירות והן לבני ובנות ה-30 ומעלה. המכינות נמשכות בין 3.5 חודשים לשנת לימודים אקדמית, ומאפשרות לכל אחד ואחת להגיע לנקודת התחלה שמאפשרת לימודים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר שיש.

9. המכללה האקדמית הגדולה ביותר בישראל

המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא המוסד הגדול ביותר בתחומו בארץ, עם כ-5,500 סטודנטים בשתי השלוחות. למעשה, אחד מכל 6 מהנדסים בישראל הוא בוגר של SCE, ובמקרה זה הנתונים הם אינדיקציה מובהקת לאמון שהציבור רוחש כלפינו.

10. לימודים עם בני אדם איכותיים

היתרון האחרון חביב ובמידה מסוימת אולי דווקא החשוב מכולם הוא איכות הסטודנטים שלנו. הנשים והגברים שבוחרים במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתאפיינים לא "רק" ביכולות גבוהות בפן האקדמי אלא גם באישיות מרשימה.
מעבר לבסיס המצוין של הסטודנטים שמתקבלים אלינו, אנחנו גם מעודדים באמצעות מלגות מעורבות חברתית, ועוד כדאי לזכור בהקשר זה שאחת המטרות של המכללה היא לקיחת חלק משמעותי בפיתוח הנגב.
לימודי הנדסה הם חוויה מרתקת ומעשירה, אבל גם תובענית, וכדאי לעבור אותה עם בני אדם שיעזרו לכם לעבור אותה באופן מיטבי ושלפחות חלקם ילוו אתכם, ואתם אותם, גם בהמשך החיים.