מבחר מכונות הקפה בשוק הוא רב ומבלבל, אבל יש דברים שכדאי לדעת מראש ולבדוק לפני שבאים לבחור מכונת קפה מסוימת. למה כדאי לשים לב במיוחד? כמו (כמעט) כל דבר בחיים, אפשר לחלק את התשובה לשלושה חלקים: איך אתם אוהבים לשתות את הקפה שלכם? כמה אתם מוכנים לשלם ולהשקיע כדי לקבל קפה משובח? איזה שירות תקבלו אחרי שתקנו את המוכנה? אז שנתחיל?
אילוסטרציה. צילום: pixabay אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
(אילוסטרציה. צילום: pixabay )

איך אתם אוהבים לשתות את הקפה שלכם?

יש מי שאוהב את הקפה שלו בצורת אספרסו קצר, אחרים אוהבים דווקא קפה לאטה עם המון חלב מוקצף ויש את אלו שבכלל מעדיפים תה או אפילו שוקו. יש היום מכונות קפה בשוק שמעניקות פתרונות לכל העדפה כזו או אחרת. אם אתם שתייני הקפה היחידים בבית, החיים קלים יותר. אתם יודעים מה אתם מעדיפים וכל שנותר הוא לאתר את המכונה שעושה את הקפה האהוב עליכם בדרך שנוחה לכם. אם יש יותר צרכני קפה, או משקאות חמים אחרים, בבית – המצב מעט יותר סבוך כי תצטרכו לבחור מכונת קפה שמציעה לא סוג קפה בודד אלא מבחר. אולי הנקודה החשובה ביותר בשלב הזה היא להבין את הכיוון: רק אספרסו? משקאות הכוללים חלב מוקצף? לא רק קפה? בדקו שהמכונה מציעה פתרון מובנה להקצפת חלב, אם כזו נדרשת – פחות שקעים, פחות מקום על השיש ואסתטיקה משולבת.

כמה אתם מוכנים להשקיע בקפה?

לפני שנענה על השאלה הזו בואו נחלק את התשובה לשניים: כמה זמן תהיו מוכנים להשקיע וכמה כסף תהיו מוכנים להשקיע? מרבית מכונות הקפה היום עובדות על פולי קפה (טחונים בנפרד או שנטחנים כחלק מפעולת המכונה) או על קפסולות. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות אז בואו ונתחיל:
  • פולי קפה עולים פחות מקפסולות – אם אתם שותים כוסות קפה רבות ביום, עלות הקפסולות עלולה להצטבר לסכומים משמעותיים. פולי קפה זולים יותר.
  • פולי קפה מאפשרים גמישות להכין בדיוק את התערובות שמתאימה לכם, ללא תלות ביצרן או יבואן המכונה
  • פולי קפה מאבדים מטריותם מהר לאחר פתיחת האריזה
  • קפסולות דורשות פחות התעסקות – פולי קפה צריך לטחון בנפרד (אם לא כלול במכונה) ובכל מקרה הם מלכלכים יותר
  • מבחר איכותי מותאם בדיוק עבור מכונת הקפה – בפולי קפה יש גמישות רבה יותר אבל אם אתם לא מתכוונים להשקיע את הזמן למצוא את התערובות המושלמת, למה לא לסמוך על מקצוענים שכבר בנו תערובות כאלו?
אם נסכם: פולים זולים יותר, קפסולות דורשות פחות התעסקות.

איזה שירות תקבלו לאחר הקנייה?

רכישת מכונת קפה אינה סוף הסיפור לרב. לאחר הרכישה יש צורך בתחזוקה שוטפת של המכונה, חלקי חילוף שלא לדבר על זמינות קפסולות עבור המכונה. כל יצרן יש לו היצע קפסולות שונה, וזמינות שונה. לפני שאתם מתחייבים למכונה מסוימת בדקו איך הלקוחות האחרים מרוצים מהשירות של היבואן ומזמינות הקפה. אפשרות נוספת שאפשר לשקול - לקבל מכונה תמורת רכישת קפסולות בלבד. כאן גם לא תצטרכו לשבור את הראש בכל מה שקשור לתחזוקת המכונה.