אחרי שתמו להם הבחירות המקומיות, התפנו בעיריית באר שבע לפתור את הפלונטר שנוצר באשר לסוגיית שני סגני ראש העירייה הנוספים מלבד חפצי זוהר וטל אל־על. כזכור, ארבע רשימות זכו כל אחת בשני מנדטים, והפתרון בו בחר ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', הוא לקיים רוטציה על שני התפקידים הפנויים.
ישיבת מועצה חגיגית, עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסףישיבת מועצה חגיגית, עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף
ישיבת מועצה חגיגית, עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף
(ישיבת מועצה חגיגית, עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף)
אז בואו נעשה סדר: מי יהיו הסגנים ומי מחזיקי התיקים. תחילה נבהיר כי העירייה יכולה למנות בסך הכל ארבעה סגנים בשכר. שניים מהם שמורים לסיעת 'דרך חדשה' של דנילוביץ'. ד"ר חפצי זוהר תמשיך למלא את תפקיד הסגנית וממלא מקום ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך כפי שהיה בקדנציה הקודמת. גם טל אלעל ימשיך בתפקידיו כסגן וממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה.
בשני סגני ראש העירייה הנותרים יתחלקו ארבע סיעות ברוטציה. בהתאם להסכם שנחתם, שמעון בוקר (ליכוד) ועופר כרדי (ש"ס) יכהנו ראשונים וימונו לסגנים לתקופה של 30 חודשים (שנתיים וחצי). לאחר מועד זה ימונו לסגנים שמעון טובול (גשר) וגדי מזוז (הבית היהודי) ל־30 חודשים עד סוף הקדנציה.
בנוסף, תיק הרווחה שהיה בקדנציה הקודמת בידי חפצי זוהר, יעבור לאחריותו של כרדי, כאשר שמעון בוקר יקבל את תיק האחזקה העירונית, כלומר את כל מה שקשור לחזות העיר. "אני מתרגש ומרגיש את כובד האחריות", אומר בוקר שהשבוע ייכנס לתפקידו. "אנחנו נעבוד יד ביד עם ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', ומתוך אמון הדדי לטובת תושבי העיר".
בוקר מתרגש מהמעמד בעיקר בגלל שהוא הולך לעשות היסטוריה. אחיו, אלי בוקר, כיהן כסגן ראש עירייה ומחזיק תיק ההנדסה בתקופת כהונתו של ראש העירייה המנוח יצחק רגר, והיה בין אנשי הציבור הבולטים באותה תקופה. "זה כבוד בשבילי להיות בתפקיד שאחי היקר אלי שימש בו והשפיע. בשבילי אלי הוא לא רק אח אלא מורה דרך. לא הייתי יכול להגיע לתפקיד הרם ללא תמיכת חבריי, משפחתי ואשתי היקרה".
מינויים נוספים שאושרו בישיבת המועצה החגיגית שתתקיים הערב (רביעי): טל אל־על יכהן כיו"ר מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ד"ר חפצי זוהר תמשיך לנהל את ישיבות המועצה, על עו"ד שירלי נגר־כהן ('דרך חדשה') יואצלו סמכויות בתחום רישוי עסקים, ויאושרו הרכבי ועדות העירייה.
לישיבת המועצה הוזמנו ראשי עיריית באר שבע לשעבר, הרב הראשי של העיר והממונה על מחוז הדרום מטעם משרד הפנים. לפני תחילת הישיבה יוענקו שי ומגילת התחייבות לחברי מועצת העירייה היוצאת.