אם לפני הבחירות היינו צריכים להצביע על אחד היישובים בנגב ולנחש שבו ייערך סיבוב שני, אין ספק שלהבים היתה מופיעה בראש הרשימה. לא פחות מחמישה מתמודדים הציגו את מועמדותם לראשות המועצה מבלי שהיה מישהו שאפשר לסמן כפייבוריט מובהק, בעידן שאחרי אלי לוי שהודיע על סיום תפקידו.
(מימין) יוסי ניסן וכפיר מימון עם רעייתו. צילומים: הרצל יוסף(מימין) יוסי ניסן וכפיר מימון עם רעייתו. צילומים: הרצל יוסף
(מימין) יוסי ניסן וכפיר מימון עם רעייתו. צילומים: הרצל יוסף
((מימין) יוסי ניסן וכפיר מימון עם רעייתו. צילומים: הרצל יוסף)
בשבוע הבא יוכלו בעלי זכות ההצבעה ביישוב להכריע סופית מי יהיה ראש המועצה הבא, האם יהיה זה יוסי ניסן או כפיר מימון. שני המתמודדים שנותרו במירוץ ועלו לסיבוב השני קיבלו את מירב קולות הבוחרים.
יוסי ניסן קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר (1,082) שמהווים קצת יותר מ־30% מקולות הבוחרים, ואילו מימון קיבל 823 קולות שהספיקו לו ל־23% מקולות הבוחרים ולמקום השני.
מרגע שנודע כי השניים עלו לסיבוב השני, מימון וניסן משקיעים מאמצים גדולים כדי לשכנע קבוצות ומתמודדים להצטרף אליהם ולהביע בהם תמיכה בתקווה להגדיל את סיכוייהם לנצח. למרות זאת, גם ניסן וגם מימון יודעים שההחלטה הסופית נתונה לשיקול דעתם של המצביעים ושום דילים כאלה או אחרים לא מעניקים תעודת ביטוח לניצחון.
יש לציין כי שלושת המתמודדים האחרים שלא עלו לסיבוב השני זכו לנתח משמעותי מסך קולות הבוחרים. רונית דמרי־עייאש קיבלה 644 קולות, שלומי שטרית קיבל 556 קולות, וקובי נודלמן קיבל 462 קולות.
עתה, כששני המתמודדים עם מירב הקולות הגיעו ליישורת האחרונה לקראת ההצבעה ב־13 לנובמבר, הם מגייסים את מלוא כוחם והשפעתם כדי להבטיח רוב בקלפיות. הם מקיימים חוגי בית, כנסים, שיחות טלפון ופונים למצביעים ישירות ברשתות החברתיות, כי כל קול עשוי להכריע את המערכה ולקבוע מי יהיה זה שיתיישב בחמש השנים הבאות על כיסא ראש המועצה.
"לא צצתי פתאום מתוך רצון לכבוש את ראשות המועצה. אני פועל למען היישוב כבר 15 שנים ויש לי רשימת הישגים מכובדת שהביאה אותי לזכייה במרבית הקולות בסיבוב הראשון", אומר יוסי ניסן, ומציין פרויקטים שקידם בין היתר: "הובלתי את פרויקט 'נשק וסע', הקמתי מחדש את סיירת ההורים היישובית, הובלתי התנגדות להרחבת להבים, ומנעתי הקמת אולמות אירועים ביישוב".
ניסן מאמין ביכולת שלו לנצח: "בסיבוב הראשון קיבלתי את מספר הקולות הגדול ביותר בפער ברור מבין כל המועמדים גם בקרב החיילים, וכעת אני מקבל תמיכה ואהדה נוספת גם מצד תומכים שהצביעו עבור מועמדי הסיבוב הראשון שלא העפילו לסיבוב הזה". ניסן מבטיח שבמידה שייבחר, "אפעל לאיחוד השורות ואבנה קואליציה רחבה ויציבה שתייצר יציבות שלטונית".
מימון אמנם הגיע רק למקום השני בסיבוב הראשון, אבל מאמין בכוחו לייצר מומנטום חיובי. "הגענו להישג מרשים ומכובד", הוא אומר השבוע. "אני שמח לעדכן שבימים אלה אנחנו מקבלים מדי יום תמיכה מחממת לב מתושבים רבים שתמכו במועמדים אחרים בסיבוב הראשון. הם מבקשים להתאחד עם הרשימה שלנו, לתמוך בי, ובדרך שהצעתי ולהחזיר ללהבים את האווירה המשפחתית הטובה. רבים מהם הביעו הערכה לקמפיין הנקי והלא מתלהם שהובלנו ועל כך שנמנענו מלהגיב על ההשמצות והכפשות חסרות הבסיס שהטיחו בי".
מימון חושב כבר על היום שאחרי: "בנינו תוכנית עבודה מפורטת ומקצועית אשר תוביל את היישוב להבים בתחומים שונים להישגיות ומצוינות. אנחנו באים להפשיל שרוולים ולעבוד".