00:55 - בשלב זה בבאר שבע רוביק דנילוביץ' הבטיח את ניצחונו בצורה חלקה, כצפוי. בספירה עדכנית של הקולות הוא השיג מעל 20 אלף. באופקים ימשיך לכהן איציק דנינו, בירוחם היסטוריה גדולה עם כניסתה של טל אוחנה לתפקיד ראשת המועצה הראשונה והצעירה ביותר ביישוב.
בנתיבות מסתמן שיחיאל זוהר ממשיך לשמור על פופולריות גבוהה בקרב התושבים, גם אחרי 28 שנים בתפקיד. במצפה רמון רוני מרום שומר על כסאו וישמיך לקדנציה שנוספת. בדימונה המאבק צמוד בין ראש העיר המכהן בני ביטון ובין ניסים פרץ. בערד יתרון קל לניסן בן חמו על פני מועמד הליכוד משה אדרי. פיני בדש מוביל בהפרש קל בעומר, על סימה כחלון.
סיבוב שני צפוי בלהבים וברהט. הפתעת הבחירות היא מיתר, שם שמעון פרץ מוביל על פני יתר המתמודדים, כאשר ראש המועצה המכהן, אבנר בן גרא, נמצא במקום האחרון בשלב זה. במועצה האזורית בני שמעון מוביל כרגע ניר זמיר.
נדגיש כי אלו תוצאות חלקיות בלבד ולא סופיות.
קלפיות בדרך לבניין עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסףקלפיות בדרך לבניין עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף
קלפיות בדרך לבניין עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף
(קלפיות בדרך לבניין עיריית באר שבע. צילום: הרצל יוסף)
00:23 - התוצאות ממשיכות לזרום. רוביק מוביל עם מעל ל-13 אלף קולות, משה ינאי עם 898 ופימה פיינבלום עם 310 קולות.
בשאר הרשויות באזור: בעומר מוביל פיני בדש עם 736 קולות בעוד סימה כחלון השיגה 654 קולות. בדימונה הקרב צמוד - בני ביטון השיג 1,412 וקרוב אליו ניסים פרץ 1,326. בלהבים ככל הנראה ילכו לסיבוב שני - יוסף ניסן מוביל עם 435 קולות וכפיר מימון עם 342. בנתיבות מסתמן כי ראש העירייה הוותיק יחיאל זוהר שהשיג 1,994 קולות ימשיך לקדנציה נוספת.
טל אוחנה מירוחם מובילה עם 707 קולות, בעוד נילי אהרון השיגה 472 קולות. במצפה רמון רוני מרום לקח בגדול את הבחירות, עם 676 מהקולות שנספרו עד כה. בערד, העיר בה המירוץ היה מתוח במיוחד, מוביל ניסן בן חמו עם 337 קולות, ואחריו משה אדרי עם 238 קולות.
באופקים גבר איציק דנינו על גדעון סבגי, דנינו השיג 2,597 קולות ואילו סבגי השיג רק 491. בעקבות נצחונו אמר דנינו למיינט באר שבע, כי "כל הקמפיין הרגשתי את עוצמתם של תושבי העיר באופן גורף. זה נתן לי הרבה כוח. ניהלתי את הקמפיין למען העיר ותושביה. התושבים ידעו להעריך את עשייתי ואני מודה להם על כך".
גדי ירקוני נבחר לקדנציה שניה במועצה האזורית אשכול, ברוב של 56% מקולות הבוחרים. ירקוני גבר על המתמודד אפרים (אפי) מישוב ממושב אוהד. "אני מודה לתושבי אשכול על האמון שניתן לי להמשיך ולהוביל את המועצה קדימה", אמר ירקוני עם היוודע התוצאות, "הבחירות מאחורינו ומשימות רבות ומשמעותיות עומדות לפתחנו. אני מברך את אפי מישוב על מערכת בחירות עניינית והוגנת. ממחר שותפיי לניהול המועצה ואני ממשיכים לעבוד למען כלל תושבי אשכול".
ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, חבר קיבוץ עין גדי, נבחר לקדנציה רביעית בתפקידו לאחר שזכה ב-56.3% מקולות המצביעים וגבר על אורי פריגל ממושב נאות הכיכר שקיבל 43.7%מקולות המצביעים. במטהו של ליטבינוף ציינו כי "הסלוגן של ליטבינוף היה 'דב מנצח לא מחליפים' וכך קרה".
ברהט, העיר הבדואית הגדולה בישראל, ילכו ככל הנראה לסיבוב שני - פייזל אלהייזל מוביל עם 562 קולות, אחריו פאיז אבו צהאבן עם 359 קולות. ראש העיר המכהן, טלאל אלקרנאווי קיבל עד כה רק 40 קולות. בכסייפה יש ראש ראשות חדש עו״ד עבד אלעזיז אלנצאצרה, שהדיח את מר סאלם אבו רביעה לאחר שנים בראשות המועצה. במועצה האזורית נווה מדבר נבחר ראש המועצה המכהן אברהים אלהואשלה, ובחורה זכה מועמד התנועה האסלאמית שייח' חאבס אלעטאונה.
גדי ירקוני עם רעייתו. צילום פרטיגדי ירקוני עם רעייתו. צילום פרטי
גדי ירקוני עם רעייתו. צילום פרטי
(גדי ירקוני עם רעייתו. צילום פרטי)
דב ליטבינוף. צילום פרטידב ליטבינוף. צילום פרטי
דב ליטבינוף. צילום פרטי
(דב ליטבינוף. צילום פרטי)
23:44 - תוצאות אמת ראשוניות ולא סופיות. במטה משרד הפנים החלו לרכז את קולות הבוחרים ועל פי הנתונים הראשוניים רוביק דנילוביץ' צפוי להגיע לאחוזים דומים לבחירות הקודמות ב-2013. אחרי ספירה של 13% מהקלפיות דנילוביץ' מוביל עם 91.37% (5,919 קולות). בהפרש ניכר נמצאים משה ינאי, עם 6.26% (406 קולות) ופימה פיינבלום עם 2.37% (165 קולות).
מספירת הקולות ב-40 קלפיות ברחבי העיר עולה כי רשימת 'דרך חדשה' קיבלה 70.9%. אחריה נמצאת רשימת 'הבית היהודי' עם 5.1%. שתי רשימות חרדיות נמצאות במקום השלישי - ש"ס ו'גשר' שקיבלו 4.1% כל אחת.
קבלת קלפיות באר שבע. צילום: דניאל כהןקבלת קלפיות באר שבע. צילום: דניאל כהן
קבלת קלפיות באר שבע. צילום: דניאל כהן
(קבלת קלפיות באר שבע. צילום: דניאל כהן)
תושבי הנגב נהרו לקלפיות. נכון לשעה 22:00, אז נסגרו הקלפיות ברחבי הארץ, ברשויות בנגב מובילות מבחינת שיעורי הצבעה, גם בהשוואה לבחירות 2013. במטות המועמדים ממתינים כרגע לתוצאות שיזרמו מהקלפיות, אל בניין העירייה בכיכר בגין.
פתקי הצבעה, בחירות מקומיות באר שבע 2018. צילום: יגאל ברמןפתקי הצבעה, בחירות מקומיות באר שבע 2018. צילום: יגאל ברמן
פתקי הצבעה, בחירות מקומיות באר שבע 2018. צילום: יגאל ברמן
(פתקי הצבעה, בחירות מקומיות באר שבע 2018. צילום: יגאל ברמן)
מטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים | צילום: רועי אלמןמטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים | צילום: רועי אלמן
מטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים | צילום: רועי אלמן
(מטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים | צילום: רועי אלמן)
על פי נתוני משרד הפנים בבאר שבע 60% מהבוחרים הרשומים התייצבו להצביע, מדובר מעל 13 אלף מצביעים ומצביעות. שיעור ההשתתפות בבירת הנגב עלה בהשוואה לבחירות 2013, אז הצביעו 39%.
בשאר הערים בנגב מדובר בשיעור השתתפות גבוה יותר. בערד, שם היה מירוץ מתוח, הצביעו מעל 68%. באופקים 60%, בנתיבות 74%, בדימונה 59%, בלהבים 71%, במיתר 69%, בעומר 69%, ובירוחם שברו שיאים עם 72%.
בעמוד הפייסבוק שלנו תוכלו להצטרף לשידור החי ממליאת מועצת העיר, לשמוע את כל התחזיות והפרשנויות ולהצטרף עם שאלות והערות משלכם.