לאור הפיצולים והפילוגים במגזר החרדי, עולים סימני שאלה רבים למי יתנו הדתיים והחרדים בבארהשבע את קולם בבחירות המקומיות הקרובות. בהמשך למגמה זו, הודיע הרב נחום קרליץ (58) על התמודדותו למועצה ברשימה עצמאית שתיקרא "דרכי נועם".
הרב נחום קרליץ. צילום: אסף חודרוב (גיליון 18.09.18)הרב נחום קרליץ. צילום: אסף חודרוב (גיליון 18.09.18)
הרב נחום קרליץ. צילום: אסף חודרוב (גיליון 18.09.18)
(הרב נחום קרליץ. צילום: אסף חודרוב (גיליון 18.09.18))
"הפיצול ברחוב החרדי לא טוב, אני בעד אחדות בין כל הגוש הדתי־חרדי, אבל לצערי זה לא קורה", אומר קרליץ ומאמין כי בשל הפיצול, "קולות רבים יעברו אליי, אני מאמין שאנשים יעדיפו אותי כאדם אמיתי ופעיל".
בין הנושאים שהרב נחום קרליץ מתכוון להילחם בהם, באם יזכה לאמון הציבור, הוא קיום מצעדי הגאווה בעיר. "אלחם נגד מצעדי התועבה, דברים שלא היו בעבר בבאר שבע, זו עיר מסורתית ולא מתאים שמצעדים כאלו יתקיימו בעיר שלנו". כמו כן בכוונתו לפעול לשיפור רווחת התושבים בתחום החינוך והרווחה.
נחום קרליץ שייך לשושלת משפחתית של רבנים ופוסקי הלכה ידועים, בהם הרב אברהם ישעיהו קרליץ המכונה "החזון איש" על שם סדרת ספריו, שהיה מגדולי דור הליטאים ופוסקי ההלכה הבולטים במאה ה־20. אחיו של הרב נחום קרליץ הוא ראש עיריית בני ברק לשעבר מטעם "דגל התורה", מרדכי (מוטל'ה) קרליץ.
קרליץ מסרב להשתייך לסקטור חרדי כזה או אחר, ואומר נחרצות כי העובדה שהוא רץ ברשימה עצמאית, מעניקה לו יתרון. "אני זורם עם כל המגזרים הדתיים והחרדיים, דבר שנותן לי יתרון שאני לא שייך לשום סקטור".
יש לציין שזו הפעם השלישית שקרליץ מתמודד למועצת העירייה והפעם הוא מאמין שיצליח להיבחר: "אני מאורגן היטב ואני מרגיש יותר תמיכה מהשטח, אני מעריך שאקבל בין שניים לשלושה מנדטים".