יהודה אלוש (59), הפעיל החברתי הוותיק הודיע על התמודדותו לראשות עיריית באר שבע. אלוש מתכוון לנהל את קמפיין הבחירות שלו אך ורק דרך הרשת החברתית.
יהודה אלוש. צילום: הרצל יוסףיהודה אלוש. צילום: הרצל יוסף
יהודה אלוש. צילום: הרצל יוסף
(יהודה אלוש. צילום: הרצל יוסף)
"את כל הקמפיין אני מתכוון לעשות בפייסבוק, בלי שלטי חוצות ומבלי לקבל תרומות מאף אחד", אומר אלוש, "כך אני לא מתחייב לאף גורם. צריך להודות שכיכר העיר עברה לפייסבוק, וכמדומני זו הפעם הראשונה שמתמודד עושה קמפיין בחירות רק דרך הפייסבוק".
לפני מספר חודשים היה אלוש קרוב להצטרף לרשימתו של המתמודד לראשות העירייה אפרים פימה פיינבלום ברשימת "כוח באחדות", אולם בסופו של דבר החליט לוותר.
"עזרתי לפימה להניע את התהליך שיצטרף למירוץ", הוא מספר. "עשיתי זאת לדעתי בהצלחה והעובדה שהיום הוא מתמודד וגם מוכר, אבל הרשימה שהוא סגר לא מסתדרת לי, ולכן החלטתי להקים רשימה על טהרת פעילי שכונות ופעילים חברתיים".
הרשימה שהקים אלוש תיקרא "מגיע לנו יותר", ועל החלטתו להתמודד הוא אומר: "הפרמטרים החשובים לעיר כמו חינוך, דיור, טיפול בשכונות הוותיקות והתעסוקה בהידרדרות, ולכן צריך לזעזע את המערכת ולנהל מאבקים קשים מול משרדי הממשלה והרשויות, שאלה ישקיעו בבאר שבע והנגב כמו שמשקיעים בהתנחלויות".
אלוש יודע שסיכויו להיבחר לא ריאליים. "זה קשה מאוד", הוא מודה, "כי יש פה ראש עירייה מאוד פופולרי שמנהל קמפיין מתמשך מזה עשר שנים והתוצאות לא הכי מלהיבות כפי שהם מוצגות".
ומה הדבר הראשון שאלוש יעשה אם ייבחר? "אסלק מהעיר את כל דוכני מפעל הפיס שמשלים את האנשים בתקוות שווא. הדבר השני שאעשה הוא לפרק את חברת 'כיוונים' והעובדים של החברה יהפכו לעובדי עירייה מן המניין".
עם כניסתו של יהודה אלוש למירוץ לראשות העירייה עולה מספר המתמודדים לארבעה: רוביק דנילוביץ', משה ינאי ואפרים (פימה) פיינבלום.