בהשתתפות מאות פעילים חברי מועצה ותומכים, נחנך בשישי האחרון מטה הבחירות של רוביק דנילוביץ', שמתמודד לקדנציה שלישית ברציפות לראשות עיריית באר שבע. קודם התקיים טקס קביעת מזוזה ולאחר מכן נחשף הסלוגן "באר שבע לא עוצרת", שילווה את קמפיין הבחירות.
רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום: יעד פחימהרוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום: יעד פחימה
רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום: יעד פחימה
(רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום: יעד פחימה)
המטה, השוכן באולמי 'הורדוס' לשעבר בצומת הרחובות דרך חברון-הנגרים, ירכז את כל עבודת הפעילים וייתן מענה לכל בעיה שתתעורר בשטח. בשבועות הקרובים צפויה נוכחות מאסיבית של שלטי בחירות שישאו את דיוקנו של דנילוביץ', ואיש במטה לא מתכוון להוריד את הרגל מדוושת הגז, למרות התמיכה הגורפת לה זוכה דנילוביץ'.
עיקר המאמץ יעשה בהסברה ופניה לבוחרים לגבי חשיבות חיזוק רשימת "דרך חדשה". במטה רוצים קואליציה יציבה שלא תהיה נתונה ל"סחטנות פוליטית", במקרה שרשימתו של ראש העירייה תחלש. כיום הרשימה מונה 14 חברי מועצה מתוך 27 במליאה, והמגמה היא להגדיל את מספר חברי המועצה או לפחות לשמור על הקיים.
רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום מתוך עמוד הפייסבוקרוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום מתוך עמוד הפייסבוק
רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום מתוך עמוד הפייסבוק
(רוביק דנילוביץ', חנוכת מטה בחירות. צילום מתוך עמוד הפייסבוק)
בנוגע להרכב הרשימה, בשבועות הקרובים תגובש הרשימה הסופית, כאשר כבר היום ברור, כי שניים מחברי הרשימה שמכהנים כחברי מועצה לא ימשיכו מדובר באביעד שמלה שפרש והצטרף לליכוד, ושילת חקשור-יעיש שהחליטה לפרוש.
ההערכה היא שכמחצית הרשימה לקראת הבחירות תכלול דמויות חדשות, והמתח בין חברים רב בזמן שכולם ממתינים למוצא פיו של הבוס דנילוביץ'. מה שבטוח וברור הוא שהמגמה של מחצית מחברי הרשימה תהיה על טהרת נשים תימשך, מה שיעניק ל"דרך חדשה" תוספת מימון של 15%, כפי שנקבע למי שיכלול בהרכב הרשימה לפחות שלושים אחוזים נשים.