לא פחות מ- 850 מצלמות טלוויזיה במעגל סגור (טמ"ס) מותקנות ברחבי באר-שבע, ביותר ממאה אתרים, כחלק מהמאבק שמנהלת העירייה נגד תופעות וונדליזם ופשיעה.
מצלמות אבטחה, צילום מיקי אלוןמצלמות אבטחה, צילום מיקי אלון
מצלמות אבטחה, צילום מיקי אלון
(מצלמות אבטחה, צילום מיקי אלון)
לאחרונה אושר תקציב, בסך 458 אלף שקלים, שמיועד לשקם או להחליף מצלמות, בשל העובדה שיצאו מכלל שימוש בין היתר בגלל פגעי מזג האוויר והתיישנות הציוד.
התקנת מצלמות באתרים ציבוריים רבים, בהם צמתים, פארקים, גנים, מתקנים ומוסדות, הוכיחו את עצמם כשדווח על ירידה בפגיעה ברכוש ציבורי.
מנהל אגף מינהל לוגיסטיקה וחירום, עמית ריינגולד, ציין בעת פנייתו לקבלת תקציב מהעירייה לשיקום מערכת המצלמות העירוניות, כי "התועלת הרבה מהמצלמות באה לידי ביטוי בהפחתת ונדליזם ואלימות בשמירה על ציוד העירייה ובאיתור, גם בזמן אמת, של מפגעי פח"ע (פעילות חבלנית עויינת) ושל עברייני תנועה".
מערכות הטמ"ס הפכו למעשה לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו. ישנן מצלמות שמותקנות בבתי ספר ובגנים, במגרשי חניה וגם כאלה שהותקנו באופן פרטי בבתים ובחצרות פרטיים, כאשר יעילתם בכך שהן משדרות תמונות שניתנות לצפייה מרחוק ומספקות בכל רגע ובזמן אמת תיעוד של המתרחש.
יש לציין, כי נחיצותן של המצלמות ברחבי באר שבע גברה, בשל הקמת עשרות פארקים וגנים ציבוריים, בהם ציוד שנאמד במיליוני שקלים.