פסטיבל הפרינג' הבינלאומי - IFF - INTERNATIOL FRINGE FESTIVAL הינו פסטיבל רב תחומי, חוצה קהלים וגילאים, המהווה במה איכותית למיטב היוצרים מהארץ ומהעולם מתחומי התאטרון, המחול, המוזיקה, אמנות הרחוב והאמנות הפלסטית. הפסטיבל מתקיים זו השנה התשיעית בעיר העתיקה של באר שבע, ונחשב לאחד מאירועי הפרינג' המרכזיים בישראל ומפסטיבלי התרבות הגדולים והמובילים בדרום.
PRETTY UGLY. צילום: היינץ ננינגPRETTY UGLY. צילום: היינץ ננינג
PRETTY UGLY. צילום: היינץ ננינג
(PRETTY UGLY. צילום: היינץ ננינג)
הפסטיבל, שיתפרש על פני שלושה ימים 23-25.7.19 יארח כ-30 מופעים, ומעל 100 אמנים ייקחו חלק בשלושה ימים של פעילות אמנותית ענפה וצבעונית. התכנית האמנותית של הפסטיבל מציגה קו ייחודי של יצירה מקורית ביקורתית ומגוונת, המשלבת הפקות מקור, מיטב יצירות הפרינג' בישראל, מופעי בכורה שנולדו במיוחד עבור הפסטיבל, הצגות ילדים ומבחר מופעים בינלאומיים המעניקים תמונה עכשווית ומרתקת של אמנות עצמאית.
History of ugliness. צילום: מארק גרוטווסקיHistory of ugliness. צילום: מארק גרוטווסקי
History of ugliness. צילום: מארק גרוטווסקי
(History of ugliness. צילום: מארק גרוטווסקי)
כיאה לפסטיבל בינלאומי, יתארחו מופעים ייחודים מכל העולם. מאיטליה, יתארח המופע "CLOWN IN LEBERTA" קרקס ליצנות עכשווי המלווה באקרובטיקה ומוזיקה חיה. מאוסטריה, "THE LEDIES" תהלוכה זוהרת ומהפנטת. הישר מצרפת, יגיע ההרכב LAZUZ עם קרקס להטוטים אקרובטיים מרהיב. ומפולין, HISTORY OF UGLINESS יצירה מיוחדת במינה, מופע פנטומימה מודרנית.
הפסטיבל השנה יתמקד בשני קווים מרכזיים. הראשון יספק מבט ייחודי על נשים ונשיות כמו תאטרון הפנטומימה של וורצלאב, פולין, אחד התאטראות המובילים בעולם בתחום הפנטומימה המודרנית, שיציג את היצירה "ההיסטוריה של הכיעור" על פי ספרו של הסופר המפורסם אומברטו אקו, העוסקת בדימוי הגוף הנשי. ההצגה "פעפעג'ינה" מאת תאטרון יפו, של היוצרת חנה ואזנה גרינולד הנוגע בסיפורה של אישה בתרבות המרוקאית ומופע רחוב של להקת "THE LEDIS" מאוסטריה.
חבק אותי לנצח, פטריסיו. צילום: סלי פטלחבק אותי לנצח, פטריסיו. צילום: סלי פטל
חבק אותי לנצח, פטריסיו. צילום: סלי פטל
(חבק אותי לנצח, פטריסיו. צילום: סלי פטל)
הקו השני של הפסטיבל נוגע בפריפריה ופריפריאליות ובמסגרתו תעלה בכורה חגיגית של הפקת המקור החדשה של אנסמבל 'עיט' להקת הבית של תיאטרון הפרינג' "חבק אותי לנצח, פטריסיו" המגולל את קורות משפחה אחת יוצאת רומניה בפריפריה הדרומית של מדינת ישראל. אנסמבל 'כאן' יציג את "אשכנזי הוא שם מזרחי" העוסקת באנשים שנעים על הציר שבין מזרח למערב.
פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2019, 23-25.7.19, תיאטרון הפרינג' באר שבע. לפרטים נוספים וכרטיסים לחצו כאן.