רפי ניב. צילום: ינאי יחיאלרפי ניב. צילום: ינאי יחיאל
רפי ניב. צילום: ינאי יחיאל
(רפי ניב. צילום: ינאי יחיאל)
דרמה על בימת בית הספר למשחק ע"ש גודמן בבאר שבע. לאחר שהקים לפני 12 שנים, יחד עם שמוליק יפרח, לשעבר מנכ"ל תיאטרון באר שבע ומנכ"ל תיאטרון הקאמרי, את בית הספר למשחק בבאר שבע ושימש כמנהלו הפדגוגי־אמנותי, הודיע היום (רביעי) רפי ניב כי הוא מסיים את תפקידו.
"אז השבוע נפרדתי מ'גודמן'", כתב רפי ניב בדף הפייסבוק שלו, "סוף עידן. 12 שנים נפלאות ומרגשות. מפעל חיים ועם הפנים קדימה לאתגרים חדשים".
בשיחה עם "ידיעות הנגב" אישר ניב את דבר פרישתו מבית הספר למשחק גודמן, אך נמנע מלפרט מעבר לזה. "כרגע", ציין ניב, "אני לא יכול להבהיר על נסיבות הפרישה מסיבות משפטיות. אני לא ממשיך ב'גודמן'. לצערי, לא אוכל לנדב יותר פרטים בשלב זה".
רפי ניב (53) נולד וגדל בדימונה ובגיל שש עבר עם משפחתו לעומר. את לימודיו התיכוניים הוא עשה בבית הספר התיכון מקיף ו' בבאר שבע ולאחר שירות צבאי במסגרת הנח"ל הוא למד בבית הספר למשחק 'בית צבי', שם הוא גם לימד כעשר שנים, שלאחריהן הוא עבר ללמד ולביים במסגרת הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.
לפני כ־12 שנים הוא הקים יחד עם שמוליק יפרח את בית הספר למשחק 'גודמן', במגמה לטפח דור צעיר של שחקנים שישתלבו עם סיום לימודיהם במסגרת תיאטרון באר שבע. כאשר יפרח נבחר לתפקיד מנכ"ל תיאטרון באר שבע, התמנה ניב למנהל האמנותי של התיאטרון בד בבד עם ניהולו האמנותי של בית הספר למשחק.
"בית הספר למשחק", התבטא בשעתו רפי ניב בראיון עיתונאי, "הוא מפעל החיים שלי ושל שמוליק. הכוונה היתה שהוא יפעל במקביל לתיאטרון כמו הסטודיה הדרמטית ההיסטורית של 'הבימה'. הקמנו בית ספר יפהפה".
מהנהלת בית הספר למשחק 'גודמן' נמסר בתגובה כי "במסגרת השינוי הארגוני עליו החליט הוועד המנהל של בית הספר למשחק 'גודמן' הוצע לרפי ניב להישאר בתפקידו כמנהל האמנותי, אולם רפי מטעמיו העדיף לפרוש. אנו מכבדים את החלטתו של רפי ניב, מודים לו על תרומתו הרבה להצלחת בית הספר, ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו".
יצוין כי ניב משמש גם כמנהל אומנותי של תיאטרון באר שבע.