המהפכים בקריירה שעברה הילה שי בת ה-38 מאילת יכולים בקלות לפרנס את טובי המגזינים. היא נולדה במכבים רעות וחלמה כל חייה ללמוד משחק, חלומה זה הביא אותה בגיל 28 להגר לארצות הברית ללימודי משחק בלוס אנג'לס שם שהתה שמונה שנים, אלא שכשנתיים אחרי, כשהבינה שכנראה היא לא תהפוך לכוכבת הוליוודית, באומץ שאין שני לו, החליטה הילה לעשות הסבת מקצוע והפכה לאחת הנגריות הכי שיקיות שאתם מכירים, וכיום היא בעלת שני עסקים ומתחם לנגרות "שיק דוקטור", ו"ארטופיה" בעיר הדרומית: "המוטו שלי בחיים תמיד היה אין דבר כזה שאי אפשר, אפשר הכול, ומכל כשלון לומדים להתעלות".
3 צפייה בגלריה
הילה שי
הילה שי
הילה שי
(צילום: דקלה שי)
הילה נמצאת בזוגיות אוהבת ובהריון בחודש הרביעי אך הדינמו ששמו הילה שי לא עוצר לרגע: "היו לי חלומות, והחלפתי אותם בחלומות גדולים יותר שהפכו למציאות", היא אומרת, "אני לא חושבת שמדובר בעוצמה נשית, אני חושבת שכל אדם שרואה שהתוכניות הראשוניות שלא לא עולות יפה חייב לחשב מסלול מחדש וזה מה שעשיתי. רציתי להיות שחקנית, אבל ראיתי שבגיל 30 זה לא רץ, לא הרהרתי יותר מדיי ועשיתי הסבה לנגרות".
איך מגיעים מלימודי משחק לנגרות?
"זה לא המהלך הטבעי? (היא צוחקת) עוד בטרם פצחתי בלימודי משחק התעניינתי בעיצוב פנים, מאוד אהבתי ריהוט, וסידור, והרבה יצירה. יצירתיות זה שם המשחק, וברגע שיש לך אותו, הוא תקף לכל הדיסציפלינות האפשריות. כשהייתי בארצות הברית והייתי בדילמה לאן אני הולכת מכאן? החלטתי לחזור לאהבה הישנה שלי, והתחלתי לרכוש ריהוט מיד שניה ולשפץ אותו, עשיתי הכול בעשר אצבעות, תוך למידה במסגרת ניסוי וטעיה, לאט לאט לקוחות שלי שראו את הריהוט שהן קנו היו מבקשות ממני כל מיני שיפוצים קלים בריהוט שהיה להם מדלתות ועד לארונות, התחלתי להתמקצע בזה, והבנתי שזהו, אני יודעת מה אני רוצה לעשות - להיות נגרית. התחלתי להתעסק עם עץ מלא, שאיתו אפשר הכי הרבה ליצור, והתחלתי לבנות ריהוט בוטיק, יוקרתי ואיכותי, בשיק ובטאץ' שלי".
3 צפייה בגלריה
הילה שי
הילה שי
הילה שי
(צילום: דקלה שי)
אחרי שהבינה את ייעודה הקרייריסטי, החליטה הילה לחזור ארצה וקבעה את מושבה במושב בו הייתה לה סדנה, מעין חלל גדול שבו החלה ליצור רהיטים מעלפים: "לא אהבתי פורמייקה, ולא אפוקסי, רק עץ מלא ועץ ממוחזר, ככה אני יוצרת בצורה מיטבית, לכן אני לא עושה מטבחים ודברים כאלו שהם מסנדוויץ' או מחומרים רבודים דומים, פתחתי עסק שנקרא 'שיק דוקטור' שקיים עד היום, וזה די רץ, ובאמת ניתן לומר שראיתי ברכה בעמלי".
עם הברכה הזו פנתה הילה לאתגר הבא, ולמעשה לתחנה בה היא רואה את הייעוד הגדול שלה, וזאת במקביל להיכרות עם בן הזוג והמעבר לאילת לפני כשנה: "העסק שלי - שיק דוקטור- כמובן פועל ומניב אבל רציתי לעשות משהו שהוא גם פרנסה אבל בעיקר נשמה", מסבירה הילה את החלטתה המהפכנית לפתוח באילת את "ארטופיה" - עסק שהוא גם מקום לסדנאות יצירה וקהילה: "מעבר למכירה של ריהוט מאוד ייחודי במתחם הגדול מאוד, החלטתי שאני מעוניינת גם להעביר סדנאות נגרות ואומנות, שאליהם מוזמנים תושבי האזור מגיל 3 עד 100, ויצרו ממקראמה, ועד פורינג בצבעים אקריליים ועד ריהוט. מתוכננות גם הרצאות וימי גיבוש וערבי נושא שהחוט השזור ביניהם יהיה אומנות ועוד אומנות. תהיה אפשרות למתן עזרה לקהילה וכן כל מי שמסיים סדנה יהיה זכאי לרכוש מנוי חודשי לבוא וליצור בתוך חלל גדול את מה שנפשו חפצה. חברתי לנשים יוצרות מכל הגילאים שרואות במקום הזה שנמצא ממש בצעדיו הראשונים את ביתן השני. בית היצירה של אילת".
איך את מאזנת את כל זה עם החיים האישיים?
"עובדת הרבה שעות, והן די גמישות עבורי, עושה את מה שנדרש בבית, נותנת את כל כולי, ואז מתפנה ליצירה".
יש לך טיפ לבעלי עסקים?
"הכי חשוב זה שירות ללקוחות, פרסום מפה לאוזן של שירות טוב הוא הרבה מעבר לכל מודעת חוצות".
טלפון: 054-688-3353
מייל: artopiaeilat@gmail.com

3 צפייה בגלריה
נשים מובילות עסקים
נשים מובילות עסקים
נשים מובילות עסקים