מהי התכונה הגברית הכי חשובה לנשים? ובכן, כולנו היינו רוצים לדעת את התשובה. כבר דורות שמיטב המומחים מנסים לפענח את התשובה לשאלה: מה נשים באמת רוצות?
אז אמנם טרם פוצחה הנוסחה המלאה, אך החדשות הטובות הן שפורסם לאחרונה מחקר מאוד יסודי ומקיף שבדק את השאלה וחזר עם תשובה חד משמעית.
המחקר גילה שהתכונה הכי חשובה שנשים מחפשות בגבר היא אמינות, וזה מאוד הגיוני ומובן.
באופן טבעי, גבר אמין יהיה גם אבא טוב, נוכח, שלא מעגל פינות ולא נעלם בדיוק כשצריך אותו, וזה כנראה מסוג הדברים שהכי חשובים לאישה.
1 צפייה בגלריה
המחשה: shutterstock
המחשה: shutterstock
המחשה: shutterstock
ומה דעתי המקצועית על כך?
מניסיוני, שתי התלונות המרכזיות שאני שומעת מנשים נגד גברים הן: "הוא אף פעם לא שם בשבילי" ו"אין מספיק קשר ואינטימיות".
גברים רבים ניחנו בנטייה לטאטא בעיות מתחת לשטיח. הנשים, לעומת זאת, מחפשות קשר עם אדם שמסוגל להתמודד עם רגשות לפני שהדברים הופכים למשקעים ומובילים לפיצוץ גדול ביחסים.
זאת, בעיניי, תכונה חשובה מאוד אצל גבר: היכולת להיות רגיש ולזהות שמשהו לא בסדר ושיש משהו שיושב על לבה של בת הזוג שלו.
גבר מבין ופתוח לא יחכה שזה יעבור לבד. הוא ידבר על זה עד שהבעיה תפתר. הוא מבין שלדחוק את הדברים הצידה, להתעלם מהם ולחכות שיתפוגגו, ממש לא יעזור.
אותו כנ"ל לגבי גברים שכועסים על משהו ולא אומרים מילה. כולנו מכירים את התופעה: משהו מעצבן גבר מסוים, והוא שותק. עוד משהו מעצבן אותו והוא שוב שותק.
ובסוף, מגיעה שטות אחת קטנה, ועליה הוא כבר מתפוצץ. האישה, במקרה הזה, לא יודעת מאיפה זה נפל עליה.
לכן, כשמדברים על תכונות מועדפות, כל גבר זקוק לדעתי ליכולת להתחבר לצד הרגיש שלו. ככה הוא יוכל להבין לעומק מה עובר על בת הזוג, לתת מקום לרגשות שלה ולא להתעלם מהם, וגם לשתף ברגשות שלו.
זהו ללא ספק אחד המפתחות לזוגיות טובה, ומה חשוב יותר מפרטנר טוב לזוגיות מאושרת?
ומהגבר הרגיש אל הגבר המפרגן - ובחזרה אל המחקר.
אחד הטיפים שעלו במחקר, הוא משהו שאני כל הזמן חוזרת עליו בעשרת הדיברות שלי לגבר המושלם: תאפשר לאישה שלך לעשות שופינג בכיף.
כולנו מכירים את התופעה: זוג הולך ביחד לקניון. האישה לוקחת את הזמן, מודדת עוד בגד ועוד בגד והגבר עומד בצד מיואש ומשועמם.
אני אומרת: מזל שהיום יש סמארטפונים. הגבר יכול לשבת, לקרוא מיילים, לשוטט בפייסבוק או לקרוא איזו כתבה. ככה הוא פחות משתעמם, פחות מעקם את האף, פחות מלחיץ אותה ומקלקל לה את החוויה.
הרי הגבר באופיו הוא צייד, לכן הוא רגיל לקניות מהירות, אם בכלל. האישה, לעומת זאת, היא מלקטת באופייה. לכן היא בוררת, מחפשת ולוקחת את הזמן. זה הטבע, וגבר שמבין עניין צריך להשלים עם התופעה ובמקום לקטר עליה, פשוט לפרגן לה.
ובכל מקרה, עם תכונות כאלה ועם אחרות, עם היתרונות ועם החסרונות: זכרו שגברים ונשים בנויים אחרת.
כבדו את השוני בכל אחד ואחת ונסו למצוא את שביל הזהב ושביל האהבה שלכם.
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".
לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון