לפרויקט הזה חיכינו הרבה זמן. הוא היה אמור לצאת לדרך כבר בקיץ, אבל כנראה נדחה עד עתה. הציר המרכזי של באר שבע, שדרות רגר, ישנה את פניו בחודשים הקרובים.
שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוףשדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף
שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף
(שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף)
עיריית באר שבע תחל בימים הקרובים בביצוע פרויקט לחידוש ושדרוג שדרות רגר, כחלק מפרויקט חידוש תשתיות ברחבי העיר, בעלות של רבע מיליארד שקלים. הפרויקט יבוצע בשני שלבים עיקריים שיחולקו לתתי-שלבים:
  • שלב א' : בקטע שבין שדרות בן גוריון לרחוב מונטפיורי
  • שלב ב' : בקטע שבין רחוב מונטפיורי לשדרות טוביהו
פרויקט שדרות רגר, שלב א'. צילום: גוגל מפותפרויקט שדרות רגר, שלב א'. צילום: גוגל מפות
פרויקט שדרות רגר, שלב א'. צילום: גוגל מפות
(פרויקט שדרות רגר, שלב א'. צילום: גוגל מפות)
פרויקט שדרות רגר, שלב ב'. צילום: גוגל מפותפרויקט שדרות רגר, שלב ב'. צילום: גוגל מפות
פרויקט שדרות רגר, שלב ב'. צילום: גוגל מפות
(פרויקט שדרות רגר, שלב ב'. צילום: גוגל מפות)
הנתונים חושפים: אלה הם הרחובות המסוכנים ביותר בבאר שבע 'נתיבי איילון של באר שבע' לקראת שדרוג: מה ההשלכות של הפרויקט השאפתני?
השדרה המשודרגת תכלול: כביש רחב בן שלושה נתיבי נסיעה לכל כיוון כאשר אחד יוקצה לתחבורה ציבורית, נתיבי אופניים, החלפת תשתיות מים, ביוב, חשמל, תאורה ותקשורת. בצד השדרה יוקמו שבילי הליכה מוצללים, פינות ישיבה וגינון לצד הקמת מתחמי משחק, ספורט ופנאי. כמו כן יתווספו מקומות חניה ברחובות יצחק למדן וראובן רובין.
שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוףשדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף
שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף
(שדרות רגר, הדמיה באדיבות משרד צור וולף אדריכלי נוף)
בנוסף, צפויים להסדיר צמתים חדשים במטרה להסדיר את התנועה לציר צומת חדש ייבנה בין שדרות רגר לבין רחוב לאונרד ברנשטיין, שיאפשר כניסה לאזור המשכן לאמנויות הבמה, הספרייה העירונית והקונסרבטוריון ולמתחמי המגורים הסמוכים בשכונה ב'. גם רחוב יצחק למדן יעבור פיתוח ויקומו בקצותיו שני צמתים חדשים, במפגש הרחובות יצחק למדן-ביאליק-יעקב כהן ובין הרחובות יצחק למדן-דרך מצדה-ראובן רובין.
שלב א' צפוי להימשך כשנתיים ובעירייה מבטיחים כי תתאפשר גישה מלאה לרכבים וישמרו מעברים נגישים להולכי רגל לאורך המדרכות. במקרה של שינויים בתחבורה הציבורית, תפורסם על כך הודעה מבעוד מועד.