רב"ט נעמה זילברשטיין (20) מקיבוץ חצרים, תמיד שאפה לעשות שרות צבאי משמעותי עם תפקידים מלאי אתגר ומשימות חשובות, והיא גם הצליחה להגשים אותם. "בקיבוץ מחנכים אותך לעשות את הדבר הכי טוב שאת יכולה, והיה ברור לי שאני הולכת לתפקיד משמעותי ולא סתם לתפקיד כדי להעביר את השירות" היא מספרת.
נעמה זילברשטיין, דובר צה"לנעמה זילברשטיין, דובר צה"ל
נעמה זילברשטיין, דובר צה"ל
(נעמה זילברשטיין, דובר צה"ל)
בדצמבר 2016 התגייסה זילברשטיין וכבר אז היא ידעה מה היא רוצה. כיום, ארבעה חודשים לפני השחרור, זילברשטיין משרתת כסמלת מבצעים בחטיבה מרחבית (חטמ"ר) בנימין. בתפקידה התובעני נטלה חלק באירועים קשים שזעזעו את אזרחי המדינה, ביניהם הרצח של תושב היישוב אדם, יותם עובדיה ז"ל, שנרצח בידי מחבל חמוש בסכין.
באותו אירוע טרגי הייתה נעמה אחראית המשמרת בחמ"ל. היא מספרת: "במקרים כאלה יש בדרך כלל לחץ, דאגנו שכל הכוחות הרלוונטיים יגיעו לנקודה. הייתי צריכה לנהל את החמ"ל, הקפצנו את הכוחות לשטח ודאגנו שכל צוותי הרפואה יגיעו".
ומה אומרים בבית על השירות? "הם מתייחסים אליי כלוחמת", מספרת זילברשטיין כשהיא צוחקת, "מפנקים אותי, מעודדים אותי ותומכים אחרי דברים קשים שאני עוברת, יש דאגה של ההורים וזה טבעי, אבל בהחלט הם מחזקים אותי".
על השרות בחטיבה המרחבית עם חברותיה, יש לזילברשטיין רק דברים טובים לומר:"אנחנו כמו משפחה, אוכלות, ישנות ויוצאות לפעילות ביחד. השירות הכי טוב שיכולתי לשאוף אליו". אחרי השחרור נעמה מתכננת לטייל, ואחר כך להתחיל ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים.